BroadCastMySelf Mobil Dj Nasıl Kullanılır? makalesi hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BroadCastMySelf Mobil Dj Nasıl Kullanılır?

Sanal alemde bir çok irc sohbet sunucularının bulunmasıyla beraber yaygınlaşan ve devamlı kullanılan mobilden yayın yapmak için kullanılan BroadCastMySelf kullanımı ve kurulumu, ayarları hakkında bilgiler sunmak istedik. Peki nedir bu BroadcastMySelf ? Bu proğram sayesinde irc sohbet sunucularında cep telefonlarınız üzerinden veya tabletler ile mobil radyo yayını yapmanız için kullanılmaktadır.

BroadCastMySelf Nasıl indirilir ?

BroadCastMySelf Programını Alt kısımda vereceğimiz butona tıklayarak indirebilirsiniz. Tamamen güvenli olan bu proğram sayesinde sizlerde kendi sohbet siteleriniz üzerinde bu proğram sayesinde radyo yayınlarınızı kesintisiz ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Proğramı indirmek için Alttaki butonu kullanabilirsiniz.

% title%% count (alt)% -% dosyaadı%

Yukarı kısımdaki proğramı indirdikten sonra açıyorsunuz ve karşınıza ilk gelecek olan resim alt kısımda verilmiştir.

% title%% count (alt)% -% dosyaadı%

Daha Sonra Ekranda da görüldüğü gibi sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayarak ayarlar kısmına geçiş yapmanız gerekmektedir.

% title%% count (alt)% -% dosyaadı%

Yukarı kısım Ayarlar kısmıdır. Dolayısı ile hepsinin bir anlamı bulunmaktadır. Tracks Folder kısmı şarkıları yüklemek için kullanacağınız alandır. Microphone Gain kısmı ise 5db olacak şekilde ayarlanması gerekir. Sesinizin daha net anlaşılması ve kaymaması için kullanılmaktadır. Output Mode kısmı ise Shoutcast Server olarak ayarlanması gerekir. IRC Sohbet sunucuları genel olarak shoutcast kullandığı için bunu seçiyoruz. Siz farklı bir ayar kullanıyorsanız yine kullanabilirsiniz. Daha Sonrasında Output Settings kısmına tıklayınız ve alt kısımda verilen görüntü üzerinden devam ediniz.

% title%% count (alt)% -% dosyaadı%

Yukarı kısımda bulunan resimde En tepede Hostname kısmı bulunmaktadır. Hostname kısmına kullandığınız radyo ip adresini yazıp, port kısmına ise radyo portunuzu yazıyorsunuz. Password kısmına ise yayın kick şifrenizi yazıyorsunuz. MP3 Encoder Bitrate kısmına ise 64 kbit/s yazabilirsiniz. Desteklenen yayın hızı formatı olursa sorunsuz şekilde bir yayın gerçekleştirirsiniz. Streaming Buffer Size kısmı Buffer Size x8 olarak kullanabilirsiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra proğramınızı bir seferliğine kapatıp açabilirsiniz. Açtıktan Sonra Tracks Folder kısmından şarkılarınızı albüm albüm seçerek veya karma yaparak yükleyiniz.

BroadcastMySelf Yayın nasıl alınır?

Proğram görsellerini yukarıda belirtmiştik. İlk karşımıza gelen ekranda sağda ve solda 2 mandal bulunmaktadır. Bunları yukarı kaldırarak başlayabilirsiniz. Bu mandalların sebebi sesin karşıya iletilmesidir. Şarkınız çalıyorken radyo yayınına bağlanmak için irc sunucunuzun radyo botuna !kick veya !kickradyo gibi komutlar yazdıktan 5 saniye içersinde ana ekranda bulunan orta alt kısımda olan küçük kutucuğa 1 kere tıklamanız yeterlidir yayını almanız için. Şimdiden herkeze iyi yayınlar dileriz. Proğram hakkında görüş, düşünce veya istekleriniz olursa yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.


Makale Okuma Sayısı: 167 okunma

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir